Gemaskerde afbeelding
Gemaskerde afbeelding
Gemaskerde afbeelding
Gemaskerde afbeelding
Gemaskerde afbeelding

10 jaar op koers!

Op 20 november 2025 werd de lustrumeditie van het Nationaal Congres Bodemdaling in Rotterdam georganiseerd. Op het SS Rotterdam waren ruim 300 aanwezigen.

In de ochtend werd er teruggekeken op bereikte resultaten in de afgelopen 10 jaar en er was een blik vooruit naar de gemeenteraadsverkiezingen in 2026. Ook deed het Platform een oproep aan de landelijke politiek, gericht aan de informateur en de onderhandelende partijen. De oproep 'Laat Nederland niet zakken!' werd ondertekend door de voorzitter en vicevoorzitter van het Platform Slappe Bodem.

Ontwikkelingen bij alle overheidslagen en bij de onderzoeksinstituten kwamen ruim aan bod. Cabaretier Andries Tunru verzorgde met improvisatietheater een komische kijk op bodemdaling en de aanpak ervan.

In de middag konden bezoekers kiezen uit twaalf kennissessies verdeeld over de vier thema’s. En daarnaast werd er een bestuurlijke sessie georganiseerd.

Klik hier voor terugblik van het congres met links voor downloads van onder andere programma en plenaire presentatie.

Deel op:

Bodemdaling effectief aanpakken?

Voor een complexe opgave als bodemdaling geldt; alleen ga je sneller, samen kom je verder! Wilt u als overheid ook profijt hebben van onze samenwerking? Word ook deelnemer!